• Slovo ředitelky

    •  

     Milí rodiče, milí žáci a ostatní čtenáři těchto webových stránek,

     opět je pro mne milou povinností  napsat  příspěvek k zahájení nového školního roku 2020/2021 a lehce se ohlédnout za rokem minulým.

      

     Pevně věřím, že výuka v novém roce bude probíhat standardně na rozdíl od loňského roku. Všichni máme v živé paměti šířící se pandemii COVID-19.

     Žáci se museli  vzdělávat distanční formou  on-line. Rodiče si brali kvůli svým dětem ošetřování a učili se s nimi doma. Kdo z žáků měl možnost připojení k internetu, účastnil se pravidelných videokonferencí s paní třídní učitelkou, pouštěl si nahraná videa,  nebo vyplňoval online kvízy a testíky. Kdo tu možnost neměl, pracoval podle týdenních a denních plánů dle rad učitelky.

     Jen díky vašemu vedení v domácí škole, jsme zvládli probrat učivo dle osnov. Vám rodičům proto patří za tento zodpovědný přístup velké poděkování.

     Na druhou stranu nám karanténa přinesla i něco dobrého. Každý mohl přehodnotit a přeskládat své priority. Začali jsme více času trávit s rodinou, šili  roušky,  naučili se péct domácí chleba, chodili jsme na procházky do přírody, nakupovali jsme seniorům potraviny a další.  Nastala doba, která nás přiměla k větší soudržnosti, ohleduplnosti a solidaritě mezi námi všemi. Přišli jsme na to, že zdraví je opravdu nejcennějším darem a že je potřeba jej chránit.

     Doufám, že se stejná situace již nezopakuje a že se naše republika s virem popere a že vše úspěšně zvládneme.

     V tomto školním roce oslavíme 10 let od založení MŠ Světýlko. Rádi bychom toto výročí uspořádali v sále Národního domu.

     I my se pomalu rozrůstáme, fungujeme už čtvrtým rokem a letos otevíráme 4 třídy.

      

     Všem přeji v tomto školním roce pevné zdraví, optimismus, radost z každého dne a vše dobré

      

      

     Hana Hrozníčková